Przepisy

Żyj tak, jak chcesz i jedz co chcesz. Ja stawiam na jakość czyli warzywa i owoce w roli głównej.

Żyj tak, jak chcesz i jedz co chcesz.

Ja stawiam na jakość i wiecie co może się zdziwicie ale lubię swoje Hashi:) To właśnie dzięki chorobie ciagle odkrywam zdrowe wspaniałości o których wiele z nas nie słyszało.

Na przełomie kilku ostatnich lat moja świadomość na temat odżywania zdecydowanie się rozwinęła. Nie zażywam hormonów i cieszę się życiem:)

Owoce i warzywa, które dziś kupujemy to nie te same, które zjadałam 20 lat temu już nie wspomnę o tych z ogródka uprawianych przed mojego dziadka. Wtedy nawet pomidor miał inny smak i zapach…  Owoce i warzywa kupuje od lat na ulubionym targu raz w tygodniu i czuję ich świeżość przez dobrych kilka dni.

Fakt, że większość warzyw i owoców jest importowana, które często dojrzewają w kartonach i kontenerach pod wpływem środków chemicznych, a nie słońca. Stąd ich słaba jakość. A pojęcie ”ekologiczne” często jest tylko wykorzystywane w celach marketingowych:/ Więc co jeść ?

Powinniśmy spożywać 7-10 porcji dziennie warzyw i owoców, czy masz możliwość zjeść tyle razy dziennie pełnowartościowe warzywa i owoce z ekologicznych upraw?

Zdrowe odżywianie zredukuje Twoje zmęczenie, doda energii, poprawi koncentrację, a czas, który do tej pory był Ci potrzebny do realizacji innych zadań realnie się skróci, bo Twój organizm będzie lepiej odżywiony, a co za tym idzie bardziej wydajny.

Czego potrzebuje Twoje ciało, by czuć się naprawdę dobrze? Różnorodnych, cennych składników odżywczych?

Dokładnie tak. Zapewnić Ci je może tylko zbilansowana dieta zawierająca jak najwięcej świeżych owoców i warzyw każdego dnia.

Jednak nie zawsze jest to takie proste.

Nie jesteśmy w stanie zjadać kilogramów warzyw i owoców i właśnie dlatego wybrałam skoncentrowane fitoskładniki z 30 rodzajów najlepszych owoców, warzyw i owoców jagodowych. Już kilka miesięcy zajadam się kapsułkami warzywno-owocowymi.

Oczywiście przy tym odżywiam się zdrowo, ćwiczę i czuję się świetnie.

Kilka kg poleciało w dół i to bez żadnych drastycznych wyrzeczeń ale… chodzi nie tylko o zrzucenie wagi, bo to nie jest dieta cud.

Chodzi o zmianę stylu życia i dopasowania do swoich potrzeb i swojego organizmu bo nie raz on sam się prosi i domaga o to czego mu nie dostarczamy.

Owoce i warzywa wykorzystywane do produkcji kapsułek pochodzą z najlepszych plantacji, do samego

końca dojrzewają w naturalnych warunkach, więc jakość soku który jest z nich tłoczony przetwarzany jest najlepiej jak można tylko.

 

💚Na zdjęciu sałatka :

🌱 sałata rzymska, rzodkiewka, ogórek świeży, pomidorki cherry, pokrojony seler, jagody goji, uprażone pestki sezamu, słonecznika,dyni i płatków migdałowych.

Trochę tymianku i ziół do smaku, sok z całej cytryny olej lniany. 

 

 

Ja postawiłam na zdrowie każdego dnia, a czy Ty zjadasz codziennie odpowiednia porcję warzyw i owoców?

 

💚💛🧡❤️💜

🌱 https://pinkdiary.pl/

🌱 https://www.facebook.com/Hashidiary/

🌱 https://www.instagram.com/hashidiary/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *