Porady Styl życia

Oszaleć można :)

Oszaleć można🙆 🛒🏃‍♀️
#bezglutenu #bezlaktozy #bezjajek #zdrowe #eko #organic #freefrom itd…

🛍🛍Półki sklepowe dosłownie uginają się od niekończących się produktów „FreeFrom”. Faktem jest,że sam napis na opakowaniu kusi i w naszej głowie kojarzy się z czymś smacznym i zdrowym bo tego nauczyły nas przecież reklamy;) W połowie a może i nawet w 90% wszystkich tych pyszności nie znajdziemy zdrowego jedzenia. Ale przyznajcie,że odpowiednia reklama działa cuda i nasze koszyki coraz częściej wypełnione są żywnością organiczną, ekologiczną, bez glutenu ,laktozy,jajek, soji itp. Jak nie popaść w gorączkę kupowania tego co znajduje się na opakowaniu tylko tego w środku!?

🔖Czytajmy etykiety! Małym druczkiem niestety kryje się wiele pułapek,których czasami nie chcemy widzieć i przymykamy oko i przy tym natrafiamy na same żywieniowe pułapki.

💚Czy wszystko Eko jest na pewno Eko? 🍃

Sama przyznam,że po wejściu do supermarketu mój mózg wysyła mi sygnał żeby od razu iść w stronę zdrowej, bezglutenowej,ekologicznej i organicznej żywności przy której tylko nasze konta ulegają znacznemu pomniejszeniu w przeciągu dosłownie chwili!
Hmm…Tez tak macie? 🙆🏃‍♀️

Czasami ogromne marki żywnościowe trochę nas ogłupiają. Prosty przykład:
Widziałyście na pewno płatki kukurydziane bez glutenu. Kosztują conajmniej dwa razy drożej od zwykłych a przecież te klasyczne w swoim składzie i tak nie posiadają glutenu 🤦‍♀️ Na oficjalnej stronie jednej ze znanych firm płatki bezglutenowe mają prawie identyczny skład co wersja niby z glutenem / gdzie na tych nie ma wzmianki o glutenie/
Z natury kukurydza przecież nie posiada glutenu. Wiec na to wyglada,że wystarczy ogromny napis na opakowaniu „bez glutenu „i wszystko kupimy. Rzeczywiście znalazłam płatki z innych firm na których jest informacja,ze mogą posiadać zboża zawierające gluten.
To już chyba temat na inny dzień z czym produkowana,jak zanieczyszczana i czym pryskana jest teraźniejsza żywność oraz jakie producenci dodają mieszanki,gdzie przez pomyłkę wpadają glutenowe ziarna tam gdzie nie powinny;)

No cóż taka moda lecz pamietajmy,ze nie wszystko co modne jest w tym przypadku zdrowe.
Osobiście uwielbiam stragany ze świeżymi warzywami i owocami z których możemy stworzyć niepowtarzalne, bajecznie smaczne i zdrowe potrawy.
Starajmy się wiec sami „produkować„ swoją żywność ze swoimi ulubionymi i sprawdzonymi produktami a nie bazować w większości na tych przetworzonych.

Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie:)

🌽🥑🥝🍍🍊🥒🍐🍆🍎🍅🍑🍉🍌🍒🍏🌽🥑🍈🍠🌶🥒🍯🥜🌱🍊🥔🍉🥑

A Wy co sądzicie na ten temat? Macie jakieś swoje zdrowe, ulubione produkty #freefrom ? 🙂 jakie polecacie ?🛍🙆🛒🛍🙆🛒

2 thoughts on “Oszaleć można :)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *